רכישת דירת יד שנייה בבניין בו נחתם הסכם לביצוע פרויקט התחדשות עירונית - אופיר בוטבול משרד עורכי דין

לפגישת ייעוץ חייגו :03-6326888

Info@oblaw.co.il

רכישת דירת יד שנייה בבניין בו נחתם הסכם לביצוע פרויקט התחדשות עירונית

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת בהחתמות דיירים על ביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית, בין אם מדובר בפרויקטים של חיזוק ובין אם מדובר בפרויקטים של פינוי-בינוי.

משרדנו, המייצג בין היתר רוכשי דירות יד שנייה לרבות משקיעים הרוכשים דירות אלו, מבחין בעסקאות רבות בהן לגבי הבניין בו נמצאת הדירה הנרכשת קיים הסכם לביצוע פרויקט התחדשות עירונית עליו חתמו בעלי הדירות בבניין.

על אף שמדובר בהתקשרות חוזית עם יזם שאמורה בסופו של תהליך להשביח את הדירה הנרכשת, בטרם רכישת הדירה יש לבדוק היטב את מהות ההתקשרות החוזית שנחתמה עם היזם ולהבין את המשמעויות השונות הנובעות מכך, שכן הרוכש נוטל על עצמו את ההתחייבויות שנטל המוכר כלפי היזם.

כך למשל, במקרה שבו הדירה הנרכשת אמורה להיות דירת המגורים היחידה של הרוכש וקיים הסכם לביצוע פרויקט חיזוק בבניין ללא פינוי הדיירים בעת ביצוע הפרויקט, הרי המשמעות של רכישת הדירה בשלב זה במידה והפרויקט נמצא לפני ביצוע הינה לחיות באתר בנייה למשך תקופה של לפחות שנתיים במקרה הטוב ובמקרים רבים לקבל בתמורה רק מרפסת ומעלית לבניין.

במידה ומדובר ברכישת דירה להשקעה על ידי השכרתה כאשר קיים הסכם לביצוע פרויקט חיזוק בבניין ללא פינוי הדיירים בעת ביצוע הפרויקט, הרי שיהיה קשה לרוכש להשכיר את הדירה בזמן ביצוע הפרויקט שכן רוב השוכרים אינם מעוניינים לגור באתר בנייה ולשלם בגין כך דמי שכירות בשיעור המקובל באזור בו נמצאת הדירה.

בנוסף במידה והרוכש מתכוון ליטול הלוואה בנקאית למימון רכישת הדירה, יש ליידע את הבנק על קיומו של הסכם התחדשות עירונית בטרם חתימת העסקה שכן בשלב מתקדם של עסקת הרכישה יכול הבנק המלווה להעלות דרישות שונות לגבי הסכם ההתחדשות עירונית, מה שיכול לעכב את מתן ההלוואה ולגרום לאי עמידת הרוכש בתשלומים השונים התלויים בכספי ההלוואה מהבנק המלווה.

כל האמור לעיל הינו מקצת מההיבטים שיש לבחון ולהבין בטרם רכישת דירת יד שנייה בבניין בו קיים הסכם חתום עם יזם לביצוע פרויקט התחדשות עירונית.

לפגישת ייעוץ ניתן לפנות למשרדנו בטלפון 072-3972-593.

נשמח לעמוד לרשותכם.

אופיר בוטבול משרד עורכי דין

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

 

 

שתפו ב:

מאמרים נוספים:

עדכון מדרגות מס רכישה לשנת 2021

ביום 16.1.2021 עודכן גובה מדרגות מס הרכישה, בהתאם לשיעור עליית המדד הקבוע בסעיף 9(ג2) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963 (להלן: "החוק") בשנת

על בטוחות של המשכיר בהסכמי שכירות

לא פעם מגיעים למשרדנו לקוחות עם בעיות בהסכמי שכירות שאפשר היה למנוע בקלות על ידי עריכה מקצועית של ההסכם ובכך למזער למשכיר סיכונים ולחסוך לו הוצאות רבות

הסכמי ממון

הסכם ממון הינו הסכם הנערך בין בני זוג נשואים או העומדים להינשא ובו מגדירים בני הזוג כיצד יחולקו נכסיהם במקרה של סיום נישואיהם ולא כפי

ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי לפיו רשאי אדם בגיר שהוא בעל כשירות, לקבוע כיצד ייראו חייו בעתיד ,אם יגיע למצב שבו לא יהיה מסוגל

השאירו לנו הודעה