הסכמי ממון - אופיר בוטבול משרד עורכי דין

לפגישת ייעוץ חייגו :03-6326888

Info@oblaw.co.il

הסכמי ממון

הסכם ממון הינו הסכם הנערך בין בני זוג נשואים או העומדים להינשא ובו מגדירים בני הזוג כיצד יחולקו נכסיהם במקרה של סיום נישואיהם ולא כפי שקובע חוק יחסי ממון.

מתי צריך הסכם ממון?

הסכם ממון הינו תכנון עתידי לגבי חלוקת הרכוש בין בני זוג במקרה של גירושין. הסכם זה נועד לייצר וודאות גם לגבי שמירה או חלוקה של רכוש שנצבר לפני הנישואין וגם לגבי רכוש שנצבר במשותף במהלך הנישואין. הסכם ממון יחסוך לבני הזוג ניהול הליכים משפטיים ובזבוז משאבים רבים במקרה של גירושין.

מה צריך לעשות אחרי שחותמים על הסכם ממון?

אחרי שנחתם הסכם ממון יש לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הדתי שלו סמכות השיפוט בענייני נישואין וגירושין של בני הזוג. אישור ההסכם לא יינתן אלא לאחר שנוכח בית המשפט או בית הדין, שבני הזוג עשו את ההסכם בהסכמה חופשית ובהבינם את משמעותו ואת תוצאותיו.

מה קורה כאשר מחליטים לשנות את הסכם הממון?

כל שינוי בהסכם הממון טעון אישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי שלו סמכות השיפוט בענייני נישואין וגירושין של בני הזוג.

לפגישת ייעוץ ניתן לפנות למשרדנו בטלפון 072-3972-593.

נשמח לעמוד לרשותכם.

אופיר בוטבול משרד עורכי דין

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

שתפו ב:

מאמרים נוספים:

עדכון מדרגות מס רכישה לשנת 2021

ביום 16.1.2021 עודכן גובה מדרגות מס הרכישה, בהתאם לשיעור עליית המדד הקבוע בסעיף 9(ג2) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963 (להלן: "החוק") בשנת

על בטוחות של המשכיר בהסכמי שכירות

לא פעם מגיעים למשרדנו לקוחות עם בעיות בהסכמי שכירות שאפשר היה למנוע בקלות על ידי עריכה מקצועית של ההסכם ובכך למזער למשכיר סיכונים ולחסוך לו הוצאות רבות

ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי לפיו רשאי אדם בגיר שהוא בעל כשירות, לקבוע כיצד ייראו חייו בעתיד ,אם יגיע למצב שבו לא יהיה מסוגל

השאירו לנו הודעה