לפגישת ייעוץ חייגו :072-397-1593

Info@oblaw.co.il

גישור בגירושין

גירושין הינם סוג של אובדן או כישלון של מערכת היחסים של בני הזוג. הבחירה האם לסיים את מערכת היחסים בין בני הזוג במסלול של ניהול תביעות או במסלול של גיבוש הסכמות תוך כדי שיתוף פעולה בין הצדדים נמצאת אך ורק בידי בני הזוג. הגישור הינו הכלי מרכזי המאפשר לבני זוג להתגרש בשיתוף פעולה ולגבש הסכמות לגבי כל הענייניים שכרוכים בגירושין ובכך למנוע מאבקים קשים ומכאיבים.

למי מתאים הליך גישור בגירושין?

הליך גישור בגירושין יכול להתקיים אך ורק כאשר שני בני הזוג מביעים את הסכמתם להליך. קיימים מקרים בהם אחד מבני הזוג מרגיש כי הגירושין "נפלו" עליו וטרם החליט שברצונו להתגרש. גם במקרים אלו גישור בגירושין מהווה אופציה מומלצת לקבלת החלטות משותפות שתוביל להסכם גירושין ללא ניהול הליכים משפטיים בבית משפט. 

איך מתחילים הליך גישור?

הליך גישור בגירושין מתחיל בפגישת היכרות של המגשר עם בני הזוג. בפגישה זו המגשר מבצע הערכה לגבי התאמת הצדדים להליך גישור. לאחר פגישת ההיכרות במידה והמגשר מוצא את בני הזוג מתאימים להליך גישור ייחתם בין בני הזוג לבין המגשר הסכם לניהול הליך גישור.

איך מסתיים הליך גישור בגירושין?

לאחר שגובשו כל ההסכמות בין הצדדים הנוגעות לענייני הגירושין ניתן לערוך הסכם גירושין אשר ייחתם בין בני הזוג. לאחר חתימת ההסכם יש לאשר את הסכם בבית המשפט לענייני משפחה כדי לתת תוקף להסכם.

כמה עולה הליך גישור בגירושין?

עלות הליך גישור בגירושין משתנה בהתאם לנסיבות ושיתוף הפעולה בין בני הזוג בהליך. ככל שיגובשו הסכמות בין בני הזוג בזמן קצר כך גם תהיה השפעה על עלות הליך הגישור.

לפגישת ייעוץ ניתן לפנות למשרדנו בטלפון 072-3972-593.

נשמח לעמוד לרשותכם.

אופיר בוטבול משרד עורכי דין

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

שתפו ב:

מאמרים נוספים:

עדכון מדרגות מס רכישה לשנת 2020

ביום 16.1.2020 עודכן גובה מדרגות מס הרכישה, בהתאם לשיעור עליית המדד הקבוע בסעיף 9(ג2) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963 (להלן: "החוק") בשנת

על בטוחות של המשכיר בהסכמי שכירות

לא פעם מגיעים למשרדנו לקוחות עם בעיות בהסכמי שכירות שאפשר היה למנוע בקלות על ידי עריכה מקצועית של ההסכם ובכך למזער למשכיר סיכונים ולחסוך לו הוצאות רבות

הסכמי ממון

הסכם ממון הינו הסכם הנערך בין בני זוג נשואים או העומדים להינשא ובו מגדירים בני הזוג כיצד יחולקו נכסיהם במקרה של סיום נישואיהם ולא כפי

ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי לפיו רשאי אדם בגיר שהוא בעל כשירות, לקבוע כיצד ייראו חייו בעתיד ,אם יגיע למצב שבו לא יהיה מסוגל

השאירו לנו הודעה